Nasi wykładowcy

Wanda Biała, jest biotechnologiem i pasjonatką biologicznych zagadek. Na co dzień pracuje w laboratorium i próbuje odkryć jak rośliny prowadzą dialog ze środowiskiem i jak wyglądają ich interakcje. Chętnie dzieli się swoją wiedzą ze wszystkimi, którzy są ciekawi roślinnego świata i jego molekularnych zakamarków.

Anna Wyrzykowska, absolwentka biotechnologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie pracuje w Zakładzie Ekspresji Genów, na Wydziale Biologii jako asystent. W pracy naukowej zajmuje się poszukiwaniem genów odpowiedzialnych za tolerancję roślin na warunki niedoboru wody, oraz czynnikami transkrypcyjnymi z rodziny MYB zaangażowanymi w szlak sygnałowy kwasu abscysynowego. Pracuje na Solanum tuberosum oraz roślinie modelowej Arabidopsis thaliana. Otrzymała grant badawczy „Preludium 8” przyznawany przez Narodowe Centrum Nauki. Rodowita pilanka, z domu, od zawsze związana z Teatrem Wirtualnym. Dawna podopieczna Sławomira „Bizona” Wegnera, do dziś tańczy kiedy tylko może. W wolnych chwilach zajmuje się make up’em, w tym współtworzy makijaże na pokazach mody. Zarówno w pilskim Zoomy Fashion jak i poznańskim Projekcie Mała Czarna.

Agata Lejba-Migdalska, sopranistka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Wokalne umiejętności szkoliła także na wielu kursach mistrzowskich. W czerwcu 2009 zadebiutowała jako solistka na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Hudel w „Skrzypku na dachu” (Stein / Bock). Wszechstronne możliwości wokalne pozwalają śpiewaczce wykonywać muzykę nie tylko operową, operetkową, oratoryjną i musicalową, lecz również szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. Dokonania te można usłyszeć m.in. na płycie „Beyond The Space, Beyond The Time” oraz „Fifth Element” zespołu Pathfinder, wykonującego muzykę z gatunku metalu symfonicznego. Swoje własne muzyczne fascynacje artystka realizuje z zespołem SonusVena aktualnie pracując nad debiutanckim albumem.

Łukasz Migdalski, polski muzyk, kompozytor, klawiszowiec, realizator dźwięku i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 1996 do 2000 roku związany z poznańskim zespołem Aion, z którym był nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Album Roku Heard & Heavy. W 1999 roku założył zespół Lebenssteuer. W 2005 roku dołączył do zespołu Artrosis. Pod koniec 2010 roku powołał do życia zespół pod nazwą Electric Chair, w którym wraz z żoną Agatą Lejba-Migdalską i trzema muzykami, po zmianie nazwy na SonusVena działa do dziś. Łukasz Migdalski jest właścicielem studia nagrań Migdal Mobile Studio.

Łukasz Szałkiewicz, językoznawca, leksykograf, doktor nauk humanistycznych. Współpracuje z Instytutem Podstaw Informatyki PAN. Zainteresowania: przede wszystkim gramatyka (zwłaszcza fleksja) współczesnego języka polskiego w powiązaniu z leksykografią, pasjonat słowników. Związany z językoznawstwem korpusowym. Pomysłodawca i redaktor pierwszego polskiego słownika na życzenie i pierwszego internetowego słownika poprawnej polszczyzny, czyli serwisu Dobrysłownik.pl. Członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego.

Adam Klimont, jestem doktorantem fizyki eksperymentalnej na Uniwersytecie w Cambridge. W pracy zajmuję się laserami i półprzewodnikami. Uważam, że każdy naukowiec powinien umieć wytłumaczyć swoją dziedzinę w prostych słowach — i sam próbuję to robić. Poza fizyką bardzo lubię programować i analizować duże zbiory danych. Gdy mam dość komputerów i laboratoriów, zwiedzam świat i okolice na rowerze.

Joanna Michalak, anglistka, z powołania nauczyciel języka angielskiego, lektor PWSZ w Pile. Kocha język angielski, Joanna Michalak niedawno odkryła swoją druga pasję i została instruktorem ZUMBY. Nie lubi nudy i marazmu, uwielbia pracować z ludźmi, bo wtedy zawsze dzieje się cos ciekawego.

Dr Jarosław Rola, archeolog, absolwent Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu; pracownik Muzeum Okręgowego w Pile. Od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. prowadzi badania archeologiczne na terenach dorzecza środkowej i dolnej Noteci.

Marcin Paprota, specjalista, kotrener treningu interpersonalnego, trener umiejętności interpersonalnych, arteterapeuta, nauczyciel plastyki i języka polskiego, prezes Stowarzyszenia Plastyczno-Terapeutycznego ASYLUM, członek Związku Artystów Plastyków od marca 2010 roku – oddział w Pile.

Dawid Kin, pasjonat rozwoju osobistego oraz potęgi ludzkiego umysłu. Absolwent PWSZ w Pile i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz słuchacz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu - kierunek: Coaching. Analityczny umysł przepełniony kreatywnością. Interesuje się technikami rozwoju osobistego, inteligencją emocjonalną i kompetencjami miękkimi.

Ryszard Mokrzycki, kapitan jachtowy, podróżnik, tłumacz, wykładowca PWSZ w Pile. Od czterdziestu lat uprawia żeglarstwo, w trakcie dwudziestu ośmiu rejsów przepłynął ponad 80 tysięcy mil morskich, pływał na barkentynie „Pogoria” z kapitanem Baranowskim, wziął udział w Międzynarodowej Szkole pod Żaglami jako bosman i nauczyciel informatyki w latach 1988-89.

dr hab. Wojciech J. Maliszewski, prof. nadzw. PWSZ w Pile, ekstrawertyk, sangwinik, człowiek wiecznie zabiegany! Człowiek, który uwielbia dużo ludzi wokół! Pedagog, który od wielu lat zajmuje się tym, co powszechnie nazywa się komunikacją między ludźmi! Nauczyciel, który wie, że szkoła to miejsce, w którym można się nudzić, ale i w którym można nauczyć się wielu ciekawych rzeczy i poznać wielu przyjaciół. Organizator wielu międzynarodowych konferencji naukowych KOMUNIKOWANIE SPOŁECZNE W EDUKACJI, redaktor naczelny serii wydawniczej KOMUNIKACJA SPOŁECZNA W EDUKACJI.

Jacek Demczar, pracownik dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Prowadzi zajęcia ze studentami z przedmiotów informatycznych (bazy danych, programowanie). Prywatnie wielki pasjonat fotografii i miłośnik wędrówek po górach. Od lat wierny fan Realu Madryt.

prof. nadzw. dr hab. Stanisław A. Różański, fizyk, zatrudniony w PWSZ w Pile. Autor wielu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych poświęconych właściwościom dielektrycznym ciekłych kryształów. Oprócz badań naukowych prowadzi działalność dydaktyczną, gdzie przybliża tajniki fizyki studentom pierwszego roku kierunków politechnicznych. Zobacz miejsce pracy dra Stanisława Różańskiego - Pracownię Matematyki, Fizyki i Chemii.

dr Anna Hnatyszyn-Dzikowska, doktor nauk ekonomicznych, interesuje się makroekonomią, polityką gospodarczą i ekonomiką zdrowia. Jest kierownikiem Zakładu Turystyki i Hotelarstwa w PWSZ w Pile. Realizuje projekty badawczo-rozwojowe m.in. „Społeczne i ekonomiczne konsekwencje zmian w systemach finansowania ochrony zdrowia” oraz „Wpływ zdrowia społeczeństwa na rozwój gospodarczy regionów w Polsce”. Jest autorką monografii pt. „Realizacja stabilizacyjnej funkcji państwa w warunkach europejskiej integracji gospodarczej”, a także kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów w publikacjach zwartych. Prowadzi zajęcia z następujących przedmiotów: przedsiębiorczość, zarządzanie projektami unijnymi, ekonomia, integracji europejskiej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Sławomir Wegner – a.k.a. Bizon (hip-hop). Jeden z pierwszych tancerzy break dance w naszym kraju. Jednak w późniejszych latach zafascynował go hip-hop oraz wszystkie jego pochodne. Jest organizatorem chyba najbardziej znanego turnieju tanecznego w Polsce „Rytm ulicy” w Pile oraz wielu warsztatów tanecznych o wysokim prestiżu, między innymi Just Debout, warsztaty ze znanymi choreografami (Marty Kudelka, Lee Daniels, Meach Onomo, Mike Iron, Jeremy, Clara i inni). Tancerz, choreograf i instruktor pilskiej grupy „FTS Piła”. Regularnie szkoli się w szkołach tanecznych w Los Angeles (Debby Reynolds, Millenium) oraz w Londynie (Pinneapple, Husky). Taniec jest jego pasją, a miłością do niego znakomicie potrafi zarażać wszystkich uczestników swoich zajęć. Właściciel Szkoły Tańca Beezone w Pile.

Ewelina Wyrzykowska, artystka, logopeda, pedagog, żyje i pracuje w Pile. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz Studium Logopedii. Ukończyła również Warsztat Umiejętności Trenerskich oraz Studium Managerów Kultury. Prowadzi szkolenia z zakresu komunikacji werbalnej, wymowy, interpretacji oraz emisji głosu. Uczy technik posługiwania się głosem w stresie. Łączy ćwiczenia pre-transowe ze świadomą pracą. Od 1989 roku prowadzi Teatr Wirtualny w Pile – najdłużej działający teatr amatorski w północnej Wielkopolsce. Rok temu powołała Pilski Amatorski Teatr TAK! Ewelina Wyrzykowska wychowała pokolenia pasjonatów teatru. Ma na swoim koncie dziesiątki happeningów i wiele spektakli. Wiele z nich nagradzanych. Od swoich aktorów nigdy nie wymagała niczego, czego by sama nie zrobiła.

Jan Balcerzak, emerytowany nauczyciel języka polskiego; były harcerz, działacz OHP, SKP, TWP; aktualnie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego; wiceprezes oddziału pilskiego PTTK; turysta ze szczególnym zamiłowaniem do turystyki rowerowej; miłośnik dobrej książki i piękna polskiego krajobrazu; przez kilkanaście lat właściciel biura podróży specjalizującego się w krajowych wycieczkach szkolnych; niegdyś pilot wycieczek zagranicznych – ma na koncie 45 wycieczek po całej prawie Europie oraz do Turcji i Syrii; od kilkudziesięciu lat parający się hobbistycznie dziennikarstwem w wielu tytułach prasy ogólnopolskiej i lokalnej (Poznaj swój kraj, Na przełaj, Ilustrowany Kurier Polski, Tygodnik Pilski, Tygodnik Nowy, Fakty Pilskie, Turysta Wielkopolski). Otwarty na wszystkie zwariowane pomysły, w zasadzie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych w myśl hasła – „Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cud trzeba troszkę poczekać”. Optymista lubiący ludzi.

ks. Remigiusz Szauer, socjolog, szaleńczo zakochany… w pracy z młodzieżą, której jest duszpasterzem, szczególnie tej akademickiej. Pochodzi z samego „nad morza” – Ustka, znaczący kurort Pomorza Środkowego to jego rodzinne miasto. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 2010 roku. 6 lat wcześniej ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizował się w socjologii polityki oraz marketingu politycznym. Doktorant na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Hobby: turystyka rowerowa, pływanie i długie wieczory filmowe.