Koncert niepodległościowy IV PAMIĘCI

W związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, pragnie włączyć się w uroczystości, będące wyrazem uznania wobec walczących o wolność naszego narodu. Uczelnia chce uczcić to wydarzenie, organizując koncert niepodległościowy, który odbędzie się 18 października.

Będzie to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ pragniemy zaprezentować szerokiej publiczności północnej Wielkopolski „Koncert IV pamięci”.
Pamięć historyczną oraz pamięć Wielkopolski przedstawi Chór Akademicki Uczelni, który przywoła zarówno znane, historyczne utwory polskie, jak i muzyczne wspomnienie Powstania Wielkopolskiego.
Uznani artyści regionalnej sceny muzycznej – zespół Slovian’sky oraz N.O.C., zaprezentują natomiast pamięć naszego miasta oraz pamięć każdego uczestnika koncertu. W tej części wysłuchamy zarówno znanych kompozycji polskich twórców w nowych aranżacjach, jak i utworów przedstawiających nasze miasto.

Przed koncertem, o godz. 11.30 w Auditorium Maximum, odbędzie się wernisaż wystawy pn. "Odzyskanie niepodległości w oczach współczesnych".
 
WSTĘP WOLNY