Spotkanie z ROBERTEM MAKŁOWICZEM

W tym roku wydarzenia festiwalowe trwać będą od 16 do 20 kwietnia i podporządkowane zostaną hasłu „SMAK ŻYCIA.

Specjalnym Gościem tegorocznego Festiwalu będzie znany dziennikarz kulinarny, podróżnik, autor książek i cenionych programów telewizyjnych – Robert Makłowicz, który poprowadzi spotkanie w dniu 19 kwietnia o godz. 18.00 w Auditorium Maximum pilskiej PWSZ przy ul. Podchorążych 10.

ROBERT MAKŁOWICZ urodzony w 1963 roku w Krakowie, dziennikarz, krytyk kulinarny, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób „wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy”, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.
Pozostałe zainteresowania nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni autorzy: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner pinot noir) oraz kuchnię (przedziwna predylekcja do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).
www.maklowicz.pl
Wywiad z Robertem Makłowiczem – Onet KULTURA