To był bardzo dobry sportowy rok!

Sportowcy Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Pile podsumowali akademicki rok sportowy 2018/2019
W miniony czwartek 6 czerwca 2019 r. w Galerii „Na poddaszu” miało miejsce uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych naszych studentów.
Według informacji,, podanych przez prezesa KU AZS mgra Zenona Piątka, rok zamykamy na 7. miejscu, w śród 24. wyższych szkół zawodowych, biorących udział w programie Akademickich Mistrzostw Polski.
Do tego osiągnięcia przyczynili się judocy, piłkarze nożni, siatkarze, wioślarze, lekkoatleci, strzelcy oraz sekcja karate. Wysoko cenimy sobie współpracę z lokalnymi klubami sportowymi: UKS 6 , KS Futsal Piła, PLKS Gwda Piła oraz sponsorem klubu Firmą GRAPIL Pani Grażyny Sobieraj – zaznaczył w swoim wystąpieniu Andrzej Grzesik, kierownik Studium WFiS.

Podziękowania z rąk Pana dra Pawła Dahlke, Prorektora ds. Jakości Kształcenia i Studentów odebrali:
•    Tomasz Drzewiecki(III rok fizjoterapai) - judo, złoty medal AMP, srebrny medal MMP, członek kadry narodowej,
•    Katarzyna Wiszniewska, (III rok fizjoterapia) – judo, srebrny medal MPS, członkini kadry narodowej
oraz uczestnicy Akademickich Mistrzostw Polski:
•    Krystyna Gawlik, III rok fizjoterapia – karate,
•    Mateusz Guła, II rok filologia angielska - judo,
•    Patrycja Walkowiak, III rok fizjoterapia – biegi przełajowe, ergometr ,
•    Weronika Lorenz, III rok lingwistyka – LA, ergometr wioślarski,
•    Paulina Janicka, III rok ekonomia  – LA, biegi przełajowe,
•    Romana Kominiak, III rok ratownictwo medyczne  – strzelectwo sportowe,
•    Marta Jóźwik, II rok fizjoterapia – ergometr wioślarski ,
•    Aleksandra Miły, II rok fizjoterapia – ergometr wioślarski,
•    Martyna Kałka, I rok filologia angielska – ergometr wioślarski,
•    Miłosz Gast, I rok transport – siatkówka plażowa, półfinał,
•    Adam Jędrzyński, I rok fizjoterapia – siatkówka plażowa, półfinał,
•    Kacper Kosmowski, IV rok budownictwo  – udział w finale futsal,
•    Maciej Krawiec, IV rok transport – udział w finale futsal,
•    Miłosz Jaster, IV rok transport – udział w finale futsal,
•    Mateusz Rusiecki, III rok ekonomia – udział w finale futsal,
•    Damian Zawierucha, IV rok budownictwo – udział w finale futsal,
•    Jakub Warszewski, IV rok budownictwo – udział w finale futsal,
•    Michał Wiśniewski, III rok filologia angielska – udział w finale futsal,
•    Tomasz Pytel,  III rok filologia angielska - udział w finale futsal,
•    Norbert Piosik, II rok fizjoterapia - udział w finale futsal,
•    Miłosz Wylegała, II rok ekonomia - udział w finale futsal,
•    Tomasz Jabłkowski, II rok ekonomia - udział w finale futsal,
•    Adrian Mielec, II rok ekonomia - udział w finale futsal,
•    Maciej Cromiec, I rok elektrotechnika - udział w finale futsal.

Wyróżnienia w grupie trenerów, odebrali: Józef Jopek, Tomasz Jopek, judo oraz Maciej Konert, futsal.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy znakomitych osiągnięć!