15 lat muzycznej przygody Chóru Akademickiego

Chór Akademicki PWSZ w Pile, obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Z tej okazji w Auditorium Maximum PWSZ w Pile, odbył się niezwykły koncert, który okazał się podróżą sentymentalną – nie tylko przez muzyczne epoki, ale również przez historię Chóru.
Maestro Karol Urbanek, który od początku jest dyrygentem Chóru, przybliżył wyjątkowe wydarzenia łączące Chórzystów, wskazał jak wyglądały muzyczne początki (tu nie zabrakło ciekawy anegdot), jak kształtował się coraz trudniejszy repertuar Chóru prezentowany nie tylko w kraju, ale także poza granicami – w USA, w Hiszpanii, we Włoszech, w Czechach, Rumunii, Austrii.  

Chór akademicki jest wspaniałą wizytówką naszej Uczelni – podkreślił Prorektor dr hab. Jan Polcyn, prof. PWSZ w Pile, podczas wręczania Chórzystom gratulacji i podziękowań. - Pragnę zatem podziękować Państwu za 15 lat działalności muzycznej, która nadaje naszej Uczelni prawdziwie akademicki charakter. Życzę kolejnych jubileuszy, kolejnych sukcesów oraz koncertów na międzynarodowych scenach muzycznych. Gratulacje złożyli także: Przemysław Pochylski – Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, Maria Kubica – Przewodnicząca Rady Miasta Piły, jak również przedstawiciele Szkoły Muzycznej w Pile.

Koncert rozpoczął się utworem z epoki renesansu. Ponad 400-osobowa publiczność, obok klasyki chóralnej, mogła usłyszeć również utwory m.in. Abby. Najważniejszym momentem wieczoru był jednak utwór Alleluja z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla, wykonany wspólne z Orkiestrą Szkolną Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile (Dyrygent Urszula Klimczak-Skrzypczak), który spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności.

Chór PWSZ w Pile ma już 15 lat. Są to piękne lata podróży muzycznych, ale co najważniejsze, jak wskazali sami Chórzyści – to lata, które pokazały jak ważną częścią ich życia, stała się działalność Chóru.
Dziękujemy więc za te wszystkie lata, życzymy Maestro Karolowi Urbankowi oraz wszystkim Chórzystom kolejnych spektakularnych dokonań oraz uznania ze strony publiczności, która ma przyjemność dzielić z naszym Chórem momenty radości i wzruszenia.

Pełna relacja foto już niedługo